Дошкільний навчальний
 заклад №18


                                                                                                                                                           Субота, 20.10.2018, 22:17


Вітаю Вас Гість


| Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділів
Скоро в школу [11]
Візьміть на замітку [22]
Абетка безпеки [6]
Медична сестра радить [24]

» Погода в Ужгороді

» Пошук по сайту

Головна » Статті » Візьміть на замітку

Фізичне виховання в сім’ї

Фізкультура в дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з грою. Дуже важливо, коли вдома зуміють зробити фізкультуру не просто обов’язковим, а й улюбленим режимним моментом. Тому потрібно визначити, які саме вправи дитина виконує із найбільшим задоволенням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. А вже потім вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.

            У фізичному вихованні дітей в сім’ї можуть бути використані такі форми рухової активності:

- ранкова гімнастика;

- ранкова спеціалізована гімнастика;

- фізкультхвилинки;

- заняття із загальної фізичної підготовки;

- самостійні тренувальні заняття;

- участь у змаганнях;

- прогулянки;

- гартовувальні процедури;

- туризм;

- рухливі і спортивні ігри.

Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою?

        Добре, якщо дитина сама потребує рухів та із задоволенням виконує нові завдання. Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, сильна, спритна. Збудити інтерес у дитини до занять допоможе також і демонстрація її вмінь перед іншими членами родини або однолітками. Так поступово у дитини розвинеться впевненість у своїх силах та бажання вчитись далі, засвоювати нові, більш складні ігри та рухи.

    Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналізуйте причини негативного ставлення до фізкультури, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови

Чим і як займатись?

Кожна вправа, кожна рухлива гра має своє завдання, мету, значення, у зв’язку з чим вони поділяються на 5 основних груп.

         До 1 групи входять вправи, що спрямовані на відпрацювання правильної постави, правильного положення голови, плечей, інших частин тіла. Саме ці рухи сприяють правильному фізичному розвитку.

        До 2 групи входять вправи, які будуть містити елементи акробатики. Вони спрямовані на розвиток спритності, гнучкості, швидкості реакції і виконуються зі страхуванням. Батьки повинні бути дуже обережними і уважними, щоб забезпечити повну безпеку під час виконання цих рухів ( перекидання, розгойдування, висіння вниз головою тощо).

        3 група вимагає рухливих ігор, в яких використовується ходьба, біг, стрибки тощо. Для проведення рухливих ігор необхідний колектив: дитина грається із батьками, або із старшими братами, сестрами, однолітками.

        До 4 групи входять вправи з використанням різних предметів. Тут дуже важливою є винахідливість батьків, яка допоможе підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для перелізання, перестрибування (пролізти під стільцями, перелізти через ліжко, перестрибнути через кубик тощо). У цих вправах важливим є не стільки точність виконання, скільки швидкість пристосування до незвичних умов.

       5 групу складають музично-ритмічні вправи, які виховують у дітей граціозність, пластичність, усвідомлене виконання рухів із ритмом віршів, пісень і музики.

Шановні батьки! Якщо Ви систематично будете займатись зі своїм малюком фізкультурою, то це буде доброю запорукою того, що син або донька зростатимуть здоровими, спритними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть.

      А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, організованість, звичку дотримуватись правил особистої гігієни.

    Основні правила безпеки

1.Піднімаючи дитину, ніколи не тримайте її за зап’ястя – тільки за передпліччя. Найбільш безпечно підтримувати дитину за стегна. Оберігайте хребет малюка від надмірного згинання, а голову – від невдалого повороту або удару.

2.Вчіть малюка бути уважним, щоб він самостійно піклувався про свою безпеку. Складні вправи і стрибки доцільно виконувати на килимку. Проте постійно підстраховуйте дитину, будьте готові, за потреби, швидко підхопити її

3.Не можна довго утримувати складні пози ( нахил, тримання рук вгорі, групування), краще кілька разів повторити вправу.

4.Тривалий вис на руках є небезпечним, тому що надмірно навантажує суглоби й увесь плечовий пояс. Краще виконувати неповне висіння – дитина легко спирається на ступні. Не спонукайте дитину розгойдуватися у висінні.

5.Не дозволяйте малюкові вилазити по драбині вище того рівня, на якому зможете його дістати.

6.Уникайте вправ, під час виконання яких дитина дуже вигинається у попереку.

    Дошкільнята особливо швидко втомлюються. Важливо запобігти виникненню втоми, своєчасно виявити перші її ознаки та якомога швидше її зняти. Дитина втомлюється не внаслідок діяльності, а через її одноманітність та однобічність.

           Основні ознаки втоми

  • Порушення нещодавно сформованих умінь;
  • Уповільнення координації рухових дій;
  • Примітивне маніпулювання;
  • Підвищена дратівливість, погойдування, позіхання;
  • Поява вже втрачених автоматичних рухів ( смоктання пальця, розгойдування);
  • Порушення зорових та слухових реакцій.
Категорія: Візьміть на замітку | Додав: admin (22.12.2016)
Переглядів: 115 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Наше опитування
Чи знайшли Ви на нашому сайті, те що шукали?
Всього відповідей: 68

» Корисні посилання
1.Веб-сайт МОНмолодьспорт 2.Державне інформаційно-виробниче підприємство видавництво „Педагогічна преса”

» Статистика сайту

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz