Дошкільний навчальний
 заклад №18


                                                                                                                                                           Субота, 17.11.2018, 01:22


Вітаю Вас Гість


| Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділів
Поради для батьків [38]
Поради для педагогів [32]

» Погода в Ужгороді

» Пошук по сайту

Головна » Файли » Поради для батьків

Захистимо права дітей! Як подбати про безпеку дітей!
02.05.2016, 14:11

Поважай мої права, не пали вдома!

Безпечна відстань від сигарети

   Вулиці, зупинки громадського транспорту, парки вважаються територією відкритого повітря. Передбачається, що дим від сигарети швидко розчиняється, не заподіює шкоди або незручностей людям. Ось стою в щільному натовпі на зупинці, і не скажу, що навколо мене свіже повітря. Дуже хочеться визначити безпечну відстань від сигарети, попросити моїх сусідів по очікуванню відійти від мене на .. метрів. Адже право сусіда махати руками закінчується біля мого носа. Щодо диму мій ніс дуже чутливий, я злюсь, нервую, навіть якщо людина йде і курить на відстані 50 метрів переді мною.

    Курці іноді намагаються відходити від дітей на прогулянках, коли закурюють. Як далеко вони відходять? Яку відстань ви би назвали безпечною для здоров'я того, хто змушений вдихати дим? Як може той, хто не курить, попросити курців на зупинках чи в парках не курити поблизу?

Моя мама палить

      Мені 5 років, я дуже люблю свою маму. Мені дуже подобається гратися, розмовляти і гуляти з нею. Але на будь-якій прогулянці буває момент, який я дуже не люблю, це коли мама проганяє мене, відсуває, вимагає, щоб я не підходила. Це моменти, коли моя мама курить. Я хотіла б бути такою самою стрункою, красивою і чудовою, як моя мама. Вона сміється, коли я ходжу чи говорю так, як вона. Та коли я беру олівець у рот і вдихаю з нього повітря, то мама дуже сердиться. Напевне, в цих сигаретах є щось таке, що сильно змінює маю маму, робить її злою. 

     Як реагує дитина, коли мама просить її відійти подалі? Хто може і повинен захистити дитину від вимушеного вдихання тютюнового диму? Який аргумент був би для мами найпереконливішим, щоб вона не курила при дитині? Від кого мамі потрібно почути про шкоду пасивного куріння?

Розмова з дітьми про реалізацію їх прав

   Для дітей дуже важливо усвідомлювати, що про них хтось піклується, що вони не самотні на планеті, що є документи, які покликані захистити їх від насильства з боку батьків. Тому з підлітками варто обговорювати статті Конвенції про права дитини. За формою дискусію можна побудувати таким чином: спочатку ставимо питання із їх життя, потім вибираємо невелику цитату (статтю), зачитуємо її перед класом. Тепер обговорення того, що передбачала та чи інша стаття, як можна змінити неприйнятну, дискримінуючу ситуацію, про яку йшлося у вступній частині бесіди. Для розмови з дітьми краще користуватися не повним текстом статей Конвенції, він великий і зі складною лексикою, а коротким викладом основних положень статті.

Найкраще забезпечення прав дитини

   Чи знайома вам ситуація, коли мама курить біля дитини? Які відчуття така картина у вас викликає? Чи бували ви самі в ситуації змушеного вдихання тютюнового диму? Яку шкоду вашому здоров'ю може спричинити пасивне куріння?

Стаття 3 Конвенції про права дитини в короткому викладі: Всі дії у відношенні до дитини мають у повному обсязі враховувати її інтереси. Держава повинна забезпечувати відповідне піклування про дитину, якщо батьки або інші особи, на яких покладено цю відповідальність, цього не роблять.

    Звичайно, в цій статті йдеться і про забезпечення дитини харчами, умовами для життя, для отримання освіти. Як вам здається, мама чи тато, які курять біля дитини, порушують цю статтю Конвенції? Хто і як міг би змінити ситуацію, захистити дитину? Які дії з боку держави можуть захистити вас, наприклад, від вимушеного вдихання тютюнового диму (закон про заборону куріння в громадських місцях, в квартирах, інформаційна кампанія для батьків)? Що ви самі могли б зробити для захисту свого права на вільне від диму повітря?

Свобода висловлення думок та поглядів дитини

Давайте сьогодні обговоримо, хто приймає рішення у вас удома? Про розташування меблів, про місце відпочинку, витрату грошей, наприклад. Якщо вдома щось було заборонено, то хто і як може це дозволити? А якби у вас вдома було дозволено курити (чи є такі родини?), хто міг би змінити це правило і ввести заборону на куріння?

Статті 12 і 13 у короткому викладі: Дитина має право вільно виражати свої погляди. Дорослі повинні приділяти цим поглядам уваги при вирішенні будь-яких питань, які стосуються цієї дитини.

Дитина має право висловлювати свої погляди, отримувати інформацію, передавати інформацію та ідеї.

? Куріння вдома - чи стосується це питання дитини, яка там живе? Ваші батьки питають вашої думки про це? Чи може ваша позиція вплинути на рішення важливого питання в родині? Як можна зробити так, щоб вашу думку почули? Як ваші однолітки реагують на те, що біля них курять батьки, лікарі в поліклініці, водій у транспорті? Знаючи ситуацію у себе вдома, як ви думаєте, які аргументи та підходи допомогли б дітям зробити свою оселю (під'їзд, школу, поліклініку) вільними від тютюну?

Доступ до відповідної інформації

? Ви, напевне, знаєте, для чого робиться тютюнова реклама? Як ви думаєте, чи вона правдива? Якої інформації про тютюн немає на рекламних плакатах (про шкоду, смерті, імпотенцію, жовті зуби тощо)? Де і від кого ви можете отримати об'єктивну інформацію про тютюн?

Стаття 17 в короткому викладі: Держава має забезпечити доступ дітей до інформації і матеріалів із різних джерел, вона має заохочувати поширення засобами масової інформації матеріалів, які сприяють соціальному і культурному розвиткові дитини і здійснювати кроки щодо захисту дітей від шкідливої інформації.

? Тютюнова реклама - це шкідлива чи корисна інформація? Як держава могла б вберегти вас та інших дітей від тютюнової реклами? Давайте придумаємо телевізійні ролики, щоб усі діти країни через них мали доступ до об'єктивної інформації про тютюн (ролики не повинні бути нудними чи повчальними). 

Рівень життя

? Як вам здається, ваша родина задовольняє всі необхідні потреби в їжі, одязі, освіті? На що вам і вашій родині не вистачає грошей, на чому ви економите?

Стаття 27 у короткому вигляді: Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення необхідного рівня життя. Обов'язок держави полягає в тому, щоб створити відповідні умови для реалізації цієї відповідальності. Зобов'язання держави можуть включати надання матеріальної допомоги батькам та їхнім дітям. 

? Уявіть, що хтось із батьків у родині курить. Скільки грошей у місяць із сімейного бюджету вилітає в трубу? (Підраховуємо за середньою вартістю пачки або за реальною ситуацією у когось в класі, до отриманої суми можна додати умовну суму на ліки у разі виникнення серцево-судинних чи бронхіальних захворювань, викликаних курінням). Давайте подумаємо, що необхідне вам можна було б купити на ці гроші?

 

Категорія: Поради для батьків | Додав: admin
Переглядів: 295 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 171

» Корисні посилання
1.Веб-сайт МОНмолодьспорт 2.Державне інформаційно-виробниче підприємство видавництво „Педагогічна преса”

» Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz