ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №18 
санаторного типу Ужгородської міської ради
Закарпатської області
Субота, 30.05.2020, 02:27
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | За 2018-2019 н.р. | Регистрация | Вход
» Меню сайту

» Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

» Погода в Ужгороді

» Пошук по сайту

Звіт керівника 

Закладу дошкільної освіти №18 санаторного типу Ужгородської міської ради Закарпатської області

за 2018-2019 н. р.

Колодій Ганни Степанівни                                                          21.06.2019р

1. Загальні відомості про заклад:

Заклад дошкільної освіти № 18 санаторного типу Ужгородської міської ради Закарпатської області.

 • адреса: вул. Айвазовського будинок №6, місто Ужгород,

Закарпатська область, 88000.

Форма власності: комунальна.

Мова виховання та навчання : українська.

Кількість місць за проектом- 115 дітей.

Кількість дітей у закладі освіти на 18.06.19р.-119дітей.

Рух дітей протягом навчального року: підготовлено до школи 17 дітей;

зараховано у 2018 році 35 дітей, в 2019р. -10 дітей.

Режим роботи закладу: ЗДО працює за 5-ти денним режимом: одна група з 24 годинним режимом перебуванням, п'ять груп з 12-ти годинним режимом з 7.00 до 19.00 годин; вихідні-субота, неділя та святкові дні.

Назва дошкільний навчальний заклад № 18 була змінена на заклад дошкільної освіти № 18санаторного типу Ужгородської міської ради Закарпатської області відповідно до рішення ХХVIII сесії Ужгородської міської ради VII скликання 11 жовтня 2018 р. № 1290.

З 1 листопада 2019 р. заклад веде самостійну фінансову діяльність. Були введені посади головного бухгалтера ( 1 ,0 ставки ) та бухгалтера( 0,5 ставки). На початку 2019р. нам було доведено кошторисні призначення на рік. На сайті закладу розміщена інформація про щомісячне використання бюджетних коштів,звіти ,інша інформація на виконання статті 30 Закону про освіту. Заклад одержав ліцензію на провадження освітньої діяльності відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної адміністрації № 87 від 14.02.2019р.

Засновником закладу дошкільної освіти є Ужгородська міська рада. Засновник здійснює фінансування ЗДО, його матеріально-технічне забезпечення, організовує будівництво та ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

Головною метою санаторного дошкільного закладу є оздоровлення, виховання та навчання дітей дошкільного віку з урахуванням стану їх здоров'я.

2.Матеріально-технічна база закладу освіти:

2.1.Заклад побудований по типовому проекту в 1979 р., розрахований на 115 дітей. В закладі функціонують 1-а група раннього віку, 5-дошкільних груп. Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог та специфіки роботи дитячого закладу в дитсадку обладнані необхідні приміщення: групові та спальні кімнати, роздягальні та. кімнати гігієни. Постійно функціонують спортивна та музична зали, працюють кабінети: медичний, методичний, психолога, всі технологічні та побутові приміщення. Предметно-ігрове середовище усіх приміщень відповідає санітарним, функціональним і естетичним вимогам . Територію огорожено по периметру,яка частково вимагає заміни. Ділянка добре озеленена, що забезпечує оздоровлення та відпочинок дітей, влітку працює басейн. Створено фрагменти природних та культурних ландшафтів, що сприяє екологічному вихованню дітей.

2.2.Санітарно-гігієнічний стан приміщень задовільний. Групові кімнати, спальні, приймальні - світлі, просторі, відповідають санітарно-гігієнічним, естетичним та педагогічним нормам. Частково замінено дитячі меблі, проведено ремонт санвузлів, коридорів.

 1. поліпшення матеріально-технічної бази закладу освіти протягом навчального року;

За бюджетні кошти придбано:

-Медикаменти -4744 грн.

-Дезинфікуючі засоби -2222 грн.

-БФП - 7500 грн.

-Комплектуючі , монітор - 8990 грн.

-Туалетний папір,серветки -2118 грн.

-Канцтовари -5000 грн.

-Лампочки- 25 шт.-669 грн.

-Миючі засоби та госп товари-2270 грн.

-Вивіски- 1580 грн.

-Миючі засоби. туал.папір -1508грн.

-Перезарядка вогнегасників- 1230 грн.

2.4.Проведення ремонтних робіт протягом навчального року:

- Гідропромивка системи опалення- 199 450 грн..

-встановлення труб водовідведення -23 п.м.;

-облаштування навісу та пандусу;

-відремонтовано та пофарбовано ігрові споруди на майданчиках;.

-ремонт медичного кабінету.

2.5.Дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності:

Згідно ст. 23 Закону України „Про освіту,, заклад забезпечує право дитини на охорону здоров?я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:

 • Створення безпечних умов для перебування дітей..
 • Робота з колективом з питань охорони життя і здоров’я дітей,охорони праці,
 • Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД
 • Робота з батьками(бесіди, інформаційні матеріали в куточках для батьків0
 • працівник ЗДО проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на ігрових майданчиках. Про що свідчить відсутність випадків травмування дошкільників під час перебування в закладі на протязі останніх років. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та медичного персоналу. Систематично видаються необхідні накази, проходять інструктажі, анкетування, тестування педагогів на знання правил ТБ, ПП, БЖД. Це питання заслуховується на виробничих нарадах, педрадах, батьківських зборах.. Всі працівники закладу проходять періодичний медичний огляд два рази в році.

3. Кадрове забезпечення навчального закладу:

Кількісний склад працівників навчального закладу:

1 .кількість штатних одиниць за штатним розписом - 50.12;

2.кількість фактично зайнятих посад - 46.12;

3.вакансії:

-двірник-1, прибиральник службових приміщень-1, діловод-0.5 ставки;

-тимчасово, на час відпустки по догляду за дитиною до 3-х років -0.75 ставки фізінструктора;

-тимчасово, на час декретного лікарняного- практичний психолог-0.5 ставки, вихователь- 1 ставка;

4. кількість педагогічних працівників - 19;

5. кількість обслуговуючого персоналу -18;

Кількісний і якісний склад педагогічних працівників:

• за освітньо- кваліфікаційним рівнем: вища освіта -14 (74 %), середня спеціальна -5 (26 %>),

 • за стажем роботи: до 3 років- 3 педагоги (16%), від 3 до 10р. - 4 педагоги (21%), від 10 до 20р. - 3 педагоги (16%), понад 20 років- 9 педагогів-(47%).

•за результатами атестації : не атестовано - 5; спеціаліст - 5 педагогів(26%); спеціаліст II категорії- 5 педагогів (26%); спеціаліст І категорії – З педагоги (16%); спеціаліст вищої категорії - 1(5%); педагогічне звання «Вихователь- методист» - 1 педагог.

Проводиться робота щодо підвищення кваліфікаційного рівня педагогів. Якісний рівень педагогів закладу змінився: педагогічний колектив поповнився двома молодими спеціалістами, які здобули вищу фахову освіту, Курсову перепідготовку та атестацію пройшли: лікар-педіатр, медична сестра, п'ять вихователів.

4. Медичне обслуговування дітей у навчальному закладі:

У закладі діти забезпечені постійним медичним обслуговуванням на безоплатній основі, створено належні умови для проведення медико-профілактичних і оздоровчих заходів, які здійснюють лікар-педіатр Лис Маряна Романівна та старша медична сестра Гайович Оксана Іванівна. Медико-педагогічний контроль фізкультурних занять проводиться не рідше 2 разів на місяць, під час якого медичним персоналом ведеться спостереження за якістю проведення заняття, фізичним навантаженням та різницею пульсу у дітей під час вправ. Показники фіксуються та аналізуються в Журналі медико-педагогічного контролю. Ранкова гімнастика проводиться кожного дня з8:00-8:30в комплексі з дихальною гімнастикою на свіжому повітрі, при наявності відповідних погодних умов. Фізіотерапевтичні процедури проводяться у спеціально обладнаному кабінеті, де можна отримати курс УФ- терапії ЛОР органів, та інгаляції з лікувальними препаратами (фіз. розчин, декасан, лазолван, мінеральні води). Фізіопроцедури назначаються лікарем-педіатром Лис М.Р. або сімейним лікарем.

Диспансеризація хворих на туберкульоз

В 2018\2019 р.р. в ЗДО№18 згідно направлень ЛКК поступило 35\10 дітей з підозрою на туберкульоз: з них 18 - інфікованих, 8 - Туб віраж, 19 - контактних.

Велике значення в ранньому виявлені туберкульозу у дітей має туберкулінодіагностика, яка проводиться в санаторному закладі щорічно весною та осінню і дає можливість виявити осіб з гіперергічними реакціями, первинним інфікуванням і наростанням тубінфікованості. В закладі обстежено: пробою Манту - 60 дітей. Обсяг туберкулінодіагностики рівний 100%, за результатами якої назначається сезонний курс хіміопрофілактики,який в 2019р. пройшло 34 дітей. За рік у 10 дітей зафіксований туберкуліновий віраж.

Аналіз захворюваності свідчить про те, що в ЗДО №18 протягом 2018 року проводилися протиепідемічні та санітарно-гігієнічно заходи спрямовані на зниження інфекційних, простудних захворювань. Відмічається зниження рівня диспансеризації, оскільки знизився рівень захворювань, які підлягають диспансеризації.

З інфекційних хвороб в 2019р. зареєстровано 1 випадок кору в групі «Сонечко», та вітряна віспа.

Особлива увага приділялась нетрадиційним формам оздоровлення дітей. Це гімнастика пробудження, ходьба після денного сну по: морській солі, камінчиках, ребристій дошці та резинових ковриках, використання дихальної гімнастики та точкового масажу, оздоровчі хвилинки впродовж дня.

Вся медична робота в закладі спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей.

5. Організація харчування дітей у закладі освіти:

Організація харчування дітей в закладі освіти , здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України 17.04.2006 за №298/227.

Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування: комірник, кухарі, дієтсестра, бухгалтер ; вакансія - підсобний працівник кухні.

У закладі встановлено доцільний п'ятиразовий режим харчування, наявні меню-вивіски, графік видачі їжі, добові проби. Призначено відповідальні особи за організацію харчування та відповідальна особа за зняття проби з готових страв- Гайович Оксана Іванівна. Відповідно до вимог у групах організовано питний режим- кип'ячена вода.

Ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації. Відповідно до наказу №11 від 24.01.2019р. в ЗДО створено комісію з контролю за організацією харчування з метою організації якісного та повноцінного харчування дітей. В закладі створено бракеражну комісію. Харчоблок зареєстровано в СЄС та погоджено всіх постачальників продукції.

Вартість харчування дитини на день складає 64 грн. Така вартість харчування дає можливість організовувати дітям збалансоване харчування, наближене до норм та вимог щодо організації харчування при умові постійного постачання необхідних продуктів та продовольчої сировини постачальниками. З листопада 2018р. ми самостійно укладаємо договори з постачальниками продуктів та продовольчої сировини.

 

 • наявності картотеки страв, орієнтовні двотижневі сезонні меню, затверджені СЕС, щоденні меню-розкладки, е. ідповідальними особами регулярно ведуться відповідні журнали: бракеражу сирих продуктів, бракеражу готових страв, обліку виконання норм харчування, складського обліку, реєстрації відходів, тощо.

Заклад забезпечений проточною холодною та гарячою водою. Все технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані, холодильні та морозильні камери з об'ємами, що відповідають потребам закладу

Є необхідна кількість посуду, котрий промаркований і використовується за призначенням. В харчоблоці працює витяжка, встановлено стелажі, замінено столи та посуд , об'єм і форма яких краще пристосовані до сьогоднішніх потреб закладу.

Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та спецодягу. З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню.

6. Освітня робота у закладі освіти:

Протягом 2018/19 н.р. ЗДО №18 працював за Базовим компонентом /нова редакція/ дошкільної освіти, програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля Інструктивно-методичними рекомендаціями МОН України а також відповідно з власним статутом та річним планом роботи на 2018/19 н.р.

Провідними питаннями роботи педагогів були:

1. Продовжено роботу з комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільників через використання сучасних інтерактивних технологій.

2. Розпочато поглиблену роботу з дошкільниками по засвоєнню завдань освітньої лінії «Дитина у світі культури» з метою збагачення знань про предметний світ та світ мистецтва.

3.Активізувати використання театралізованої діяльності, літературної діяльності, музичної діяльності,образотворчої діяльності, які ефективно стимулювали б пізнавальну активність, ігрову діяльність та творчість дошкільників.

4. Оновлення стратегії і тактики взаємодії педагогів з батьками. Навчально-виховна робота планувалась і проводилась за єдиним розкладом організованої освітньої діяльності з дітьми відповідно до програмних вимог у кожній віковій групі.

Головні педагогічні завдання вирішувались педагогічними радами закладу, а саме:

1. « Перспективи розвитку ЗДО №18 у 2018-2019 н. р.»

2. Формування у дошкільників почуття краси в її різних проявах, відповідно до освітньої лінії «Дитина у світі культури»

3. «Формування основ для сприйняття мистецтва»

4. Організація життєдіяльності дошкільників в умовах ДНЗ та сім’ї

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року

-Теоретичний семінар

Тема. « Відтворюємо методику малювання» (22.10.18)

-Проблемний семінар «Театральна діяльність у дошкільному закладі, його вплив на розвиток дітей» (23.01.19)

-Семінар-практикум: Модернізація підходів в роботі з художньою літературою .( 08.04.19)

-Інтерактивна ділова гра

«Основні складові предметно-практичної діяльності дошкільників» (19.11.18) -КВК «Світ мистецтва» (18,02,19)

З метою обміну досвідом практичної діяльності з питань організації різних видів роботи з дітьми проведено колективні перегляди організованої діяльності для педагогів закладу та молодих спеціалістів:

 • Пізнавальна діяльність –виховання правової культури дошкільника «Я маю право...».
 • Художня діяльність: «До дня Щастя - бажаємо Всім щастя.»
 • Художньо-продуктивна діяльність: «Намалюю писаночку , намалюю..».
 • Свято рідної мови: «Про красунечку весну я Вам віршик розкажу» (середній дошкільний вік)

Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів свідчить, що всі вони мали науково-методичний та пізнавальний характер, сприяли поліпшенню якості володіння різноманітними прийомами та методами роботи.

Також проводилося комплексне вивчення стану організації освітньої роботи з образотворчої та театралізованої діяльності. тематична перевірки «Предметно-практична діяльність дошкільнят» та підсумковий контроль за організацією життєдіяльності дошкільників з урахуванням освітніх ліній та підготовка їх до навчання в школі

Гурткова робота здійснювалась на безоплатній основі: хореографічна студія та гурток англійської мови.

7. Управлінська діяльність у навчальному закладі:

Управління закладом освіти здійснюється його засновником – управлінням освіти Ужгородської міської ради. Безпосереднє керівництво роботою закладу здійснює його директор . Постійно діючим колегіальним органом у закладі є педагогічна рада. Органом громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік. 

Управлінські рішення та дії директора поточного року були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності колективу, на перехід на самостійну фінансову діяльність, та виконання завдань відповідно до річного плану:

 1. комплектація штатів відповідно до затвердженого штатного розпису;
 2. організація заходів з підготовки реалізації вимог навчальних програм; 3)колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу, цьому сприяє власний веб-сайт: sadok18at.ua

4) організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. На особистому прийомі в директора ЗДО було в 2018р.- 44особи, в 2019р. -18 осіб. Головними питаннями, порушеними під час звернень, є оформлення дитини до закладу, працевлаштування.. Скарги батьків на роботу закладу відсутні;

5) організація морального та матеріального заохочення працівників, які сумлінно виконують свої обов'язки, працюють творчо, є невід'ємною складовою успішного управління закладом. Упродовж року всі педагоги отримали щорічну грошову винагороду (ст. 57 Закону України «Про освіту»). Всі працівники отримали премії за підсумками року та за сумлінне виконання посадових обов'язків працівниками – жінками та з нагоди Міжнародного жіночого дня.

З метою визначення рівня та вдосконалення освітнього процесу адміністрацією ДНЗ №18 були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування навчально-виховного процесу, готовністю вихователів і інших спеціалістів до робочого дня та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.

Проводилося тематичне вивчення організації життєдіяльності дошкільників з урахуванням освітніх ліній та підготовка їх до навчання в школі; тематичне вивчення стану роботи комунікативно-мовленнєвої компетенції дошкільнят, підсумковий моніторинг засвоєння вимог програми «Українське дошкілля» в групах молодшо-середнього віку та визначення рівня готовності випускників дошкільного закладу до навчання в школі.

За участь в ІІ етапі 5 фестивалю –конкурсу «Воскресни, писанко!» в номінації «Тематичні композиції: Традиції пасхальних свят, від давнини до сучасності» заклад нагороджено грамотою за І місце. Також вихованці закладу взяли участь у фестивалі художньої самодіяльності «До-ре-мі-фа-соль-ка», в конкурсі дитячих робіт «Місто майбутнього», в пленері «Щасливе дитинство». До дня захисту дітей працівники закладу взяли активну участь у конкурсі кулінарної майстерності: Фестивалі дитячих страв «Ням-Ням Фест», де в номінації «СОЛОДКА МРІЯ» отримали диплом ІІ ступеня та подяку за участь у конкурсі-фестивалі.

8. Робота з батьками та громадськістю у закладі:

Однією з важливих ланок роботи дошкільного закладу є співпраця з родинами наших вихованців. Педагогічний колектив постійно сприяв психологічної та педагогічної компетентності батьків щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, питань навчання та виховання дошкільнят шляхом проведення різноманітних форм роботи: батьківських зборів, розміщення матеріалів у куточках для батьків, групових та індивідуальних консультацій, анкетування, постійне залучення до активної участі у святах, ранках, відкритих заходах, конкурсах, святах. Використання таких форм роботи передбачає співробітництво, співтворчість педагогів, дітей та батьків. Слід відмітити, що протягом навчального року батьки надавали посильну допомогу у зміцненні матеріально-технічної бази дитсадка.

Спільна та чітка робота з батьківським комітетом дала можливість розширити розвивальне середовище в усіх вікових групах, поповнити арсенал дитячих іграшок, канцтоварів, укомплектувати дитячі ігрові майданчики нетрадиційним ігровим обладнанням, Хочеться подякувати всім мамам і татам за активну участь у підготовці ігрових майданчиків до літа.

В нашому дитячому садку створені всі умови для організації єдиного простору розвитку і виховання дитини.. В даний час актуальними завданнями продовжують залишатися індивідуальна робота з сім'єю, диференційований підхід до сімей різного типу.

» Наше опитування
Чи знайшли Ви на нашому сайті, те що шукали?
Всього відповідей: 74

» Корисні посилання
1.Веб-сайт МОНмолодьспорт 2.Державне інформаційно-виробниче підприємство видавництво „Педагогічна преса”

» Архів записів

» Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz